Najczęściej zadawane pytania
PRZYGOTOWANIE PRZESYŁKI DO WYSŁANIA

Jak nadać przesyłkę?

Aby nadać przygotowaną do transportu przesyłkę należy zamówic kuriera po jej odbiór bądx nadać ja osobiście w jednej z placówek fiirmy.Zamówienia kuriera mozna dokonać za pomoca formularza Zleć Odbiór Przesyłki

W ten sposób możesz zlecić nam odbiór przesyłki 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Po wysłaniu zgłoszenia, na wskazany w trakcie rejestracji adres e-mail lub numer telefonu zostanie wysłane przez Dział Obsługi Klienta, potwierdzenie przyjścia zamówienia z podaniem numeru zlecenia, na który będziesz mógł się powołać w trakcie całego procesu odbioru przesyłki przez naszego kuriera.

Nadanie możesz także zrealizować zamawiając kuriera telefonicznie. Od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 21:00 oraz w soboty od 8:00 – 16:00 możesz zadzwonić do Działu Obsługi Klienta pod numer 22 777 77 77, by zlecić odbiór swojej przesyłki. Bardzo cenimy szybkość, dlatego przed wybraniem połączenia prosimy o przygotowanie swojego numeru Klienta, tak aby proces obsługi trwał jak najkrócej.
Jeśli jesteś użytkownikiem telefonu komórkowego iPhone lub innego aparatu, który wykorzystuje system Android, w godzinach pracy naszego Działu Obsługi Klienta, możesz przesłać swoje zlecenie odbioru przesyłki korzystając z modułu zamówienia kuriera w aplikacji Siódemka Mobile w swoim telefonie. W przypadku, gdy planujesz osobiście nadać przesyłkę w jednym z naszych Centrów Obsługi Przesyłek, możesz skorzystać z automatycznego systemu
geolokacji, dzięki któremu znajdziesz najkrótszą drogą.

Przesyłkę możesz również nadać w jednym z naszych Centrów Obsługi Przesyłek, które są otwarte do późnych
godzin wieczornych, godziny otwarcia zamieszczone są na www.siodemka.com
Centra Obsługi Przesyłek zlokalizowane są przy wszystkich 40 Oddziałach Siódemka S.A, na terenie całego kraju.
Dokładne adresy i trasy dojazdu znajdziesz na naszej stronie internetowej www.siodemka.comJak sprawdzić koszt usługi?

Cenę przesyłki którą chciałbys nadać ustalisz szybko  wykorzystując kalkulator kosztów przesyłek. Wprowadź adres odbioru i doręczenia przesyłki,  jej parametry takie jak  waga czy wymiary, wybierz usługi dodatkowe którymi jesteś zainteresowany. Po wciśnięciu przycisku Oblicz kalkulator poda Ci cenę określonej przez Ciebie przesyłki. Kalkulator posługuje się standardowym cennikiem usług, przeznaczonym dla Klientów indywidualnych. Jeśli podpisałeś z Siódemką umowę o współpracę, obowiązuje Cię cennik indywidualny, którego kalkulator nie uwzględnia.

Jak szybko nadać dużą ilośc przesyłek?

Sprawne nadanie dużej ilości przesyłek umożliwia aplikacja wysyłkowa WebMobile7. Dzięki funkcji importu danych Odbiorców przesyłek z zewnętrznego źródła pozwala na szybkie przygotowanie serii listów przewozowych. Szczegóły na temat sposobu działania aplikacji wysyłkowej WebMobile znajdziesz na stronie produktowej aplikacji.

Jeśli potrzebujesz pilnie wydrukować dużą serię listów przewozowych z danymi Nadawcy, proponujemy wydruk gotowych listów przewozowych.  Wystarczy przekazać nam odpowiednie dane, które powinny znaleźć się na liście przewozowym, a my przygotujemy dla Ciebie odpowiedni pakiet listów. Nasz Kurier w możliwie krótkim czasie doręczy pod wskazany adres wydrukowane listy przewozowe. Pakiet listów przewozowych z danymi Nadawcy możesz zamówić za pomocą formularza Zamów listy i opakowania.


OPAKOWANIE PRZESYŁEK

Jak zapakować standardową przesyłkę?

 Właściwe opakowanie  Twojej przesyłki oraz prawidłowe jej oznakowanie pozwala nam doręczać przesyłki na czas i bez zakłóceń, ma także znaczenie dla bezpieczeństwa wysyłanych przez Ciebie przedmiotów. Odpowiednie oapkowanie, sugerowane dla różnych rodzajow nadawanych przedmiotów znajdziesz w naszym Przewodniku pakowania. Zapoznaj się z zawartymi w  nim wskazówkami.

Czym jest paczka niestandardowa?

Paczka, której przynajmniej jeden z trzech wymiarów przekracza 80cm lub suma wymiarów przekracza 200cm uznawana jest za paczke niestandardową. Do tej kategorii należą także opakowane przedmioty o okrągłym, cylidrycznym lub owalnym kształcie, o kształtach nieregularnych lub z wystającymi elementami, zawierające luźne, ciężkie elementy bądź takie elementy, których rozkład ciężaru jest nierównomierny, które zostały umieszczone w luźnym opakowaniu. Szczegółowe informacje na temat sposobu opakowania paczek niestandardowych znajdziesz w naszym  Przewodniku pakowania. Zapoznaj się z zawartymi w  nim wskazówkami.

Jak zamówić opakowania firmowe Siódemki?

Opakowania firmowe które proponujemy w naszej ofercie z myślą o wygodzie naszych Klientów zamówić można za pomocą formularza Zamów listy i opakowania. Są one także dostępne w każdej placówce firmy.

DOKUMENTY PRZEWOZOWE

Jakie dokumenty są wymagane do prawidłowej realizacji usługi?

W procesie odbioru i doręczenia przesyłki kluczową rolę gra List przewozowy - to najwazniejszy dokuemnt definiujący przede wszystkim adres doręczenia przesyłki oraz wszystkie jej parametry wpływające na czas, sposób oraz koszt jej doręczenia. List przewozowy można stworzyć i wydrukować samodzielnie za pomoca aplikacji wysyłkowej WebMobile bądź pozostawić wykonanie tej  czynności  Kurierowi odbierającemu przesyłkę.  Drugi istotny dokument to  Dokument wydania - jest on  zestawieniem wszystkich przesyłek (wraz z numerami ich listów przewozowych) nadanych jednorazowo podczas wizyty Kuriera, stanowi dla Nadawcy dowód ich nadania.

Właściwa realizacja zamówionej usługi jest warunkowana poprawnością i kompletnością danych zawartych przez Nadawcę przesyłek na dokumentach przewozowych: Liście przewozowym oraz Dokumencie wydania.

Jak poprawnie wypełnic list przewozowy?

List przewozowy jest najważniejszym dokumentem kurierskim, zawierającym najważniejsze informacje o przesyłce. Poprawne i czytelne wypełnienie wszystkich rubryk eliminuje pomyłki i opóżnienia w doręczeniach. Poniżej znajdziesz opis wszystkich pól listu przewozowego oraz informację o danych, jakie należy w nich umieścić.1. Stacja Nadania - Wypełnia Nadawca

2. i 3. Stacja nadania i numer zlecenia - wypełnia kurier

4. Forma płatności - Wypełnia Nadawca zaznaczając odpowiednią formę płatności

5. Dane adresowe nadawcy (nazwa firmy, imię i nazwisko, ulica, kod pocztowy, miejscowość, telefon kontaktowy, adres e-mail) - wypełnia Nadawca

6. Nadanie w oddziale - Należy zaznaczyć gdy przesyłka została nadana w Oddziale Siódemka

7. Dane adresowe odbiorcy (nazwa firmy, imię i nazwisko, ulica, kod pocztowy, miejscowość, numer kontaktowy, adres e-mail) - wypełnia Nadawca

8. Odbiór w oddziale - po znaznaczeniu tej opcji Przesyłka będzie oczekiwała na odbiorcę w najbliższym oddziale doręczającym

9. Płatnik (nadawca, odbiorca, trzecia strona) - Należy zaznaczyć kto płaci za przesyłkę

10. Nr klienta Siódemka i NIP - Wypełnia nadawca

11. Tabela wag/ilości paczek - Ilość elementów do 31,5 kg w poszczególnych przedziałach wagowych.

12. Wartość Usługi - Wypełnia Kurier

13. Wymiary paczki/palety - Należy wypełnić dla przesyłek niestandardowych podając wszystkie wymiary.

14. Rodzaj usługi - Wybór odpowiedniego rodzaju usługi w serwisie lokalnym lub krajowym.

15. Usługi dodatkowe - Opłaty za usługi dodatkowe wybrane przez nadawcę.

16. Dopłaty - Wypełnia Kurier –dopłaty do usług stosowane w serwisie krajowym i lokalnym.

17. Ubezpieczenie/Uwagi - Wypełnia Nadawca zaznaczając ubezpieczenie i podając wartość ubezpieczenia przesyłki.

18. Opis zawartości przesyłki - Wypełnia nadawca w przypadku przystąpienia do ubezpieczenia przesyłki

19. Pobranie Należności - Prosimy o zaznaczenie wybranej usługi pobranie i uzupełnienie kwoty pobrania oraz numeru konta, na który powinna zostać zwrócona  kwota. W przypadku, gdy nie zostanie uzupełniony nr kont, pieniądze zostaną przesłane przekazem pocztowym na adres Nadawcy.

20. Podpis nadawcy - Potwierdzenie przez nadawcę swoim podpisem przesyłki oraz prawdziwości zawartych danych na liście przewozowym

21. Podpis odbiorcy - Pole wypełnia odbiorca przesyłki lub kurier w przypadku gdy pozostawia awizo.


Czym jest Dokument Wydania?

Dokument wydania stanowi zestawienie wszystkich przesyłek wydanych przez ich Nadawcę jednorazowo podczas wizyty kuriera odbierającego. Zawiera kompletne informacje o czynności nadania przesyłek: zawiera pełną listę numerów przewozowych wszystkich wydanych kurierowi przesyłek, datę realizacji odbioru. Stanowi ważny dokument potwierdzający nadanie przesyłek. Przykładowy Dokument Wydania ilustruję poniższa fotografia:Jak sprawnie wypełnić list przewozowy?

Najskuteczniejszym narzędziem służącym do generowania listów przewozowych jest aplikacja WebMobile7. Została wyposażona w mechanizm podpowiadania wartości poszczególnych pól oraz wartości domyślne dla parametrów przesyłek, co minimalizuje ryzyko pomyłki.  Dzięki możliwości utworzenia własnej bazy Klientów użytkownika,  nawet podczas przygotowania  dużej ilości listów przewozowych dane w niej zawarte zostaną automatycznie pobrane co znacznie skróci cały proces.  

ZAMAWIANIE KURIERA

Jak zamówić kuriera?

Najszybszym sposobem zamówienia kuriera po odbiór przygotowanej przez Ciebie przesyłki jest wypełnienie formularza Zleć Odbiór Przesyłki. Alternatywnym sposobem jest wykorzystanie w tym celu naszej aplikacji mobilnej Mobile7 której jedną z funkcjonalności jest własnie obsługa zgłoszeń odbioru przesyłki. Aplikacja dostępna jest na telefonach pracujących na systemie Android bądź urządzeniach typu iPhone. Trzecim sposobem zlecenia odbioru przesyłki jest kontakt telefoniczny pod numerem 22 777 77 77.

Kiedy kurier odbierze moja przesyłkę?

Przeciętny czas oczekiwania na Kuriera, który odbierze nadawaną przesyłkę wynosi około 2 godzin od momentu  przyjęcia przez nas Twojego zgłoszenia - bez względu czy wysyłasz je za pomocą formularza Zleć odbiór przesyłki czy też wykonujesz zgłoszenie telefonicznie. Bliższe informacje odnośnie przewidywanego terminu przyjazdu kuriera przekaże Ci nasz pracownik, który skontakttuje się z Tobą wcześniej w celu weryfikacji informacji podanych przez Ciebie w treści zgłoszenia.

APLIKACJA WYSYŁKOWA WEBMOBILE7

Jak uzyskać dostęp do aplikacji?

Dostęp do aplikacji przyznawany jest każdemu z naszych KLientów, który podpisał umowę o współpracy. Po weryfikacji sygnowanej umowy oraz dołączonych do niej dokumentów do Klienta wysyłana jest wiadomość zawierająca instrukcję logowania do aplikacji oraz sposobu jej obsługi wraz z danymi dostępowymi. Kliecni nie posiadający podpisanej umowy mogą skorzystać z aplikacji WebMobile7 w ograniczonym zakresie na podstawie kodu jednokrotnego dostępu, przyznawanego na życzenie Klienta przez naszych pracowników przyjmujących zgłoszenie odbioru przesyłki. Dostęp taki umożliwia samodzielny wydruk listu przewozowego z poziomu aplikacji WebMobile7.  Bliższe szczegóły na temat sposobu działania aplikacji WebMobile7 znajdziesz na stronie produktowej aplikacji.

Do kogo zwrócić sie w przypadku problemów z obsługa aplikacji?

Jeżeli posiadasz dostęp do aplikacji WebMobile7 - dysponujesz unikatowym numerem Klienta oraz hasłem dostępu do swojego konta w aplikacji -  oznacza to że podpisales z nami umowę o współpracy.  Ewentualne problemy, które napotkasz podczas pracy z aplikacją powinieneś zgłosić swojmu Opiekunowi Handlowemu, który przyjmie od Ciebie zgłoszenie i pomoże w jego rozwiązaniu.

Jakie możliwości daje aplikacja?

WebMobile7 jako zaawansowana aplikacja wysyłkowa umożliwa swoim użytkownikom:

* Przygotowywanie i drukowanie listów przewozowych oraz dokumentów wydania przesyłek, także w bardzo dużej ilości (nadania seryjne),

* Stworzenie własnej bazy Odbiorców - także poprzez importowanie danych z własnej bazy - oraz administrowanie informacjami zapisanymi w niej,

* Sporządzanie szczegółowych raportów wysyłkowych

* Wspólpracę z innymi aplikacjami wykorzystywanymi do realizacji transakcji handlowych (Allegro, Menedżer sprzedaży Allegro, Sello)

Bliższe informacje o sposobie działania aplikacji znajdziesz w zakładce Narzędzia